Hliníkové dvere

 

V súčasnej dobe sa hliníkové dvere dostávajú do popredia oproti plastovým. Ich hlavnou výhodou je, že hliník ako tepelne minimálne rozťažný kov v porovnaní s plastom sa teší väčšej obľube u zákazníkov. Pri hliníkových dverách je možné použiť viacero variánt a profilov dverí od hrúbky 51 mm až po hrúbku 90 mm dverí.

Hliníkové dvere vyrábame v typoch:

1. Štandardné: hlinikové dvere v základnej bielej, striebornej alebo hnedej farbe poprípade striekane vo farbách RAL vzorkovníka, s použitím pvc výplne a skla. Zákazník si sám môže určiť delenie dverí, typ skla, členenie, počet okienok, typ kľučky poprípade madla. Všetko je na fantázií zákazníka.

 

2. Dvere s výpňou: hliníkové dvere rám a krídlo je nezmenené zostáva ako u štandardných hliníkových dverí avšak namiesto skla a výplne ide tkz. hotová dverná výplň ktorú si zákazník vyberie na požiadanie z katalógu. Môže si vybrať typ výplne, farbu, typ skla a čo je dôležité výplne sa robia v rôznych hrúbkach nakoľko použitie dvojskla a platne hrubej 24 mm je už dávno preč výplne sa vyrábajú až do hrúbky 44 mm s použitím trojskla a o 1/3 lepšími izolačnými vlastnosťami.


 

Hliníkové dvere sú vyrábané vo viacerých farbách, paleta farieb je veľmi široká  Ku dverám vieme pridať taktiež štetinkové tesnenie medzi krídlo a prah dverí alebo automatické tesnenie shall - ex ktoré pri zatvorení dverí sa posúva a naráža na prah je to v prípadoch premŕzania dverí alebo vysokého hluku.