Plastové dvere

 

Plastové dvere Fenster sú vyrábané z kvalitných masívnych materiálov. Pri výrobe dverí sú používané pánty Dr. Hahn - nemecká výroba, ktoré sú nadstaviteľné v šiestich bodoch. Najdôležitejšou súčasťou plastových dverí je dverová rozvora. V dverách Fenster používame automatickú rozvoru, ktorá pri zatvorených dverách drží dvere v troch bodoch a nie iba v jednom ako je to u väčšiny plastových dverý. Nepoužívame valčekovú rozvoru - to je buď uzamykaním kľučkou dohora alebo iba valčeky ktoré sa pohybujú pri zamykaní hore alebo dole. Pri vchodových dverách musí byť použité kvalitné kovanie z hľadiska ceny nieje najlacnejšie, ale dvere vymieňate raz, možno dva krát za život, takže za poriadne kovanie sa oplatí priplatiť. Použitím správneho kovania sa zabraňuje krúteniu dverí takže i tmavé farby ako sú orech, tmavý dub, bahenný dub sa môžu dať na južnú alebo západnú stranu. S použitým výstuže hrúbky až do 2,5 mm vieme zabezpečiť stálosť dverí a obmedziť " pracovanie dverí ".

 

Plastové dvere vyrábame v typoch:

1. Štandardné: plastové dvere biele, jednostrannej alebo obojstrannej laminácií, s použitím pvc výplne a skla. Zákazník si sám môže určiť delenie dverí, typ skla, členenie, počet okienok, typ kľučky poprípade madla. Všetko je na fantázií zákazníka.

 

2. Dvere s výpňou: plastové dvere rám a krídlo je nezmenené zostáva ako u štandardných plastových dverí avšak namiesto skla a výplne ide tkz. hotová dverná výplň ktorú si zákazník vyberie na požiadanie z katalógu. Môže si vybrať typ výplne, farbu, typ skla a čo je dôležité výplne sa robia v rôznych hrúbkach nakoľko použitie dvojskla a platne hrubej 24 mm je už dávno preč výplne sa vyrábajú až do hrúbky 44 mm s použitím trojskla a o 1/3 lepšími izolačnými vlastnosťami.

Plastové dvere sú vyrábané vo viacerých farbách, paleta farieb je veľmi široká nakoľko s rastúcim záujmom zákazníkov sa pridávajú k štandardným aj neštandardné farby. Všetky dvere sa dajú vyrobiť buď v jednostrannej alebo obojstrannej laminácií, pri jednostrannej laminácií je stred profilu biely, pri obojstrannej je stred profilu hnedý čiže ak máte obojstrannú farbu napríklad orech pri otvorených dverách nevidíte bielu farbu profilu ale farba profilu je hnedá. Ku dverám vieme pridať taktiež štetinkové tesnenie medzi krídlo a prah dverí alebo automatické tesnenie shall - ex ktoré pri zatvorení dverí sa posúva a naráža na prah je to v prípadoch premŕzania dverí alebo vysokého hluku.

Farebné prevedenia dverí: