Vonkajšie hliníkové rolety

 

Predokenné rolety RADIX sú vhodné na dodatočnú montáž. Nevyžadujú špeciálne úpravy stavby, rozmerovo sa prispôsobujú už hotovému otvoru.

Box, do ktorého sa navíja lamelový pancier, je umiestnený viditeľne na exteriérovej strane otvoru. Vo vodiacich lištách je vložené štetinkové tesnenie.

Štandardne sa v tomto type roliet  používa hliníková lamela s výškou 37 mm plnená polyuretánovou penou, ktorá zlepšuje tepelnoizolačné vlastnosti,  chráni pred hlukom a zároveň zatemňuje interiér.

Tento typ roliet sa vyrába aj v prevedení  s integrovanou protihmyzovou sieťou.

Predokenné rolety RADIX - R2 sú vhodné na dodatočnú montáž. Nevyžadujú špeciálne úpravy stavby, rozmerovo sa prispôsobujú už hotovému otvoru. Oproti klasickým predokeným roletám sa líšia tvarom roletového boxu - vo vrchnej ajspodnej časti je zaoblený.

Box je umiestnený viditeľne na exteriérovej strane otvoru. Vo vodiacich lištách je vložené štetinkové tesnenie.

V prípade záujmu je možné dodať na vodiace lišty aj oblúkové krycie lišty.

Štandardne sa v tomto type roliet  používa hliníková lamela s výškou 37 mm plnená polyuretánovou penou, ktorá zlepšuje tepelnoizolačné vlastnosti,  chráni pred hlukom a zároveň zatemňuje interiér.

Rolety RADIX-R2 je možné vyrobiť aj s integrovanou sieťou proti hmyzu.

Zaomietateľná hliníková roleta COVERT je určená do novostavieb alebo rekonštrukcií, kde je možné prispôsobť stavebný otvor potrebám montáže.

Box je umiestnený  priamo v stene nad stavebným otvorom a pri čelnom pohľadezvonka je prakticky neviditeľný. Box sa môže zakryť niekoľkými spôsobmi: zaomietnutím prednej strany boxu, zakrytím zateplovacím systémom, alebo osadením do špeciálneho roletového prekladu.

V prípade potreby servisného zásahu do rolety sa tento robí cez revíznu klapku, umiestnenú v spodnej, voľnej časti boxu.

Do tohto typu roliet je možné osadiť integrovanú sieť proti hmyzu.

Nadokenná roleta COMBI je vhodná do rekonštrukcií pri výmene výplní stavebných otvorov.

Roletový box je umiestnený medzi oknom a horným okrajom stavebného otvoru. Vďaka tomu nie je predsadený, ale umiestnený smerom do miestnosti, odkiaľ je do neho aj prístup v prípade potreby. Jeho exteriérová strana je zarovno s okenným rámom.

Plastový box je zateplený polystyrénovou vložkou.

Celý systém sa montuje na okenný rám zhora pred vlastným osadením okenného rámu do otvoru.